ile mam czasu na zgłoszenie zbycia pojazdu, proszę o pomoc

ile mam czasu na zgłoszenie zbycia pojazdu, proszę o pomoc

Kupiłem samochód i zastanawiam się jak wyglądają terminy na rejestracje pojazdów. Coś się zmieniło w ostatnim czasie?

edmundzik

Posty: 1

 
W bezproblemowy sposób można zbadać ile macie czasu na rejestracje samochodu, albowiem na stronie https://www.terminnarejestracje.pl jest specjalny licznik. Wpisuje się datę kupna i już.

Yymyasui

Posty: 2

 
Z tego, co wiem, jeśli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc pln kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć kłopot rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, niemniej jednak jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

Jasio234

Posty: 10

 
Nie wiem, bo jeśli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Najczęściej mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas różnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

labuh

Posty: 7

 
Na nieszczęście rejestrować trzeba na czas. U nas są takie kolejki, że świecie trzeba się ustawiać żeby się tam otrzymać, ale nie ma niestety innego wyjścia.

PucH2

Posty: 16

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia pojazdu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, że jeśli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

Boberek

Posty: 3

 
Kupując samochód najlepiej będzie od razu zabrać się za ustalanie terminów przerejestrowania. Jeżeli są dalekie to bierzemy się za zgłoszenie kupienia samochodu.

Jasio234

Posty: 6

 
Trzeba dokładnie wszystko sprawdzać. Wiem, iż jest strona, na której można sprawdzić do ilu dni musicie zarejestrować samochody. W kilka chwil. Wyjaśni się sprawa i wiemy, iż trzeba do daty podanej przerejestrować i zgłosić pojazd. Ryzykowanie tutaj nic nie da, albowiem otrzymamy wysoką karę z urzędu, a to nam się nie opłaca.

Aniusiaaa1

Posty: 2